جمعیت احیای انسانی کنگره 60 نمایندگی کرج

اعتیاد یک بیماریست و بیماری را باید درمان کرد. ما راه درمان آن را یافته ایم ...

جشن ششمین سال رهایی اقای فریبرز جعفریان

 

جلسه امروز جلسه دوم از دور دهم کارگاههای اموزشی عمومی کنگره60شعبه کرج روز دوشنبه مورخ 21/12/91به استادی اقای عباس امیر معافی و نگهبان اقا ارش و دبیری اقا عادل با دستور جلسه "بازیگر باشیم یا تماشاچی" راس ساعت 15:30اغاز به کار نمود.

سخنان استاد:

من همیشه مشکلم با خودم این بود که برای چی دارم زندگی میکنم همیشه سوالم با خودم این بود که چی؟صبح از خواب بلند میشی یکسری کارها را انجام میدهی شب میخوابی و همیشه بدنبال جواب بودم و گاها از خدا شاکی میشدم .به واسطه مواد مخدر تخریب من بیشتر شد.

وقتی وارد کنگره شدم تنها چیزی که تا الان به من کمک کرد این بود که نقش مرا به خودم نشان داد.یعنی در زندگی به من هدف داد.و به من اموخت که باید به دنبال چه چیزی بگردم.از همان اوایل سفر همیشه صحبت این بود که من چه روزی تشکیل لژیون بدهم .نگاه میکردم به کسانی که شال نارنجی دارند و هدفم این بود که ابتدا به رهایی برسم و بعد مرزبانی و کمک راهنمایی.

وقتی این تصویر در ذهن من شکل گرفت شب همیشه به عشق ان جایگاه میخوابیدم و این برای من یک هدف شد.امروزم که اینجا نشستم تمام فکرم این است که چگونه اموزشها را به رهجوهایم منتقل کنم.خیلی از افراد وقتی وارد کنگره میشوند فقط به این نیست که بیایند و مواد مصرف نکنند اگر سیگاری که در کنگره میکشی را از زمین برنداری هرگز خوب نمیشوی البته نه در کنگره در هر جایی بیرون از کنگره.

اگر ندانی دنبال چه هستی و هدف خود را مشخص نکردی و مشکلات درونی خود را کنار نگذاری گره هایت باز نمیشود.این گره ها وقتی باز شود فرد احساس ارامش میکند و از زندگی شروع به لذت بردن میکند.ارزو کردم که فریبرز کمک راهنما بشود به جایی برسد که بتواند دست دیگران را بگیرد.و این یک هدف میشود.اما اگر فقط بیایی و بروی به نتیجه نمیرسی.

امیدوارم تک تک بچه هایی که بواسطه مواد مخدر با کنگره اشنا شدند هدفشان را در زندگی پیداکنند.بازیگری یک حسن خوبی که دارد این است که انسان در جریان قرار میگیرد و امادگی بیشتری دارد.ولی یک خطر بزرگی هم انسان را تهدید میکند شما هر بیشتر در کنگره بازیگر باشید حاشیه هم بیشتر میشود و باید از حاشیه ها دوری کنی.وقتی مرزبان میشوی باید طرز صحبت کردن با افراد را بلد باشی.

فریبرز وقتی وارد کنگره شد خیلی مسئله و مشکل و داستان داشت وقتی به کنگره امد تخریب بالایی داشت .هر چه گفتیم انجام داد اگر امروز در شعبه کرج خدمتگذار است بدلیل این است که سرباز خوبی بوده که توانست فرمانده خوبی بشود.امیدوارم یک روزی صاحب شال ابی بشود.به خانم محترمشان و دختر گلش پارمیدای عزیزم تبریک میگویم.

اعلام سفر آقا فریبرز:

آنتی xمصرفی تریاک 11سال تخریب .رشته ورزشی شنا و تنیس روی میز .رهایی 6سال و 12روز.

 

آرزوی آقا فریبرز:

من حقیقتا هیچ ارزویی ندارم و به همه ارزوهایم رسیدم ولی به احترام رسمی که در کنگره است خواسته ام این است که دست به دست هم بدهیم و یک جایی بخریم تا از مستاجری در بیاییم.

سخنان اقا فریبرز:

خوشامد میگویم از طرف خودم و خانواده ام که در جشن ما شرکت کردید و خوشحالم امروز که در خدمت استاد عزیزم هستم.

جای سرکار خانم مهناز کافی خیلی کافیست و از ایشان تشکر و قدردانی میکنم.همچنین خیلی خوشحالم که دو همسفرانم اینجا هستند.در زندگی من چه انسانهایی که امدند و چه نقشهایی بازی کردند تا من امروز به این جایگاه برسم.کسانی که امدند و رها شدند و تاثیری در زندگی گداشته بر مبنای تقدیر یاد بگیریم تا بتوانیم یاد بدهیم.

ما نسبت به هر کسی که حس قوی داشته باشیم از ان الگو برداری میکنیم.چه از ان بترسیم و چه نفرت داشته باشیم الگو برداری میکنیم.من در سفر اول از راهنمایم الگو میگرفتم.ایمان ایشان واقعا برای من اموزنده بود و یکی از فداییان کنگره 60 ایشان هستند و به من گفت که من از اقای مهندس الگو برداری کنم و من هم قبول کردم.همسفرم در این راه به من خیلی کمک کرد و از همسفرهای عزیزم تشکر میکنم .

سخنان همسفر خانم مژگان:

نهایت سپاس را از همه عزیزان دارم که امروز در جشن ما شرکت کردید از اقای امیر معافی بخاطر لطفهایی که به ما داشتند تشکر میکنم که کمک کرد این مسیر را پیش برویم.فریبرز همیشه جاری بود و جریان داشت و هرگز راکد نبود و این خیلی مهم است .

از پارمیدای عزیزم تشکر میکنم که همیشه همراه ما بود هرگز توقع نداشت همیشه قانع و صبور بود.و از راهنمای عزیزم خانم مهناز که امروز جایشان خالی است نهایت تشکر را میکنم.

 

 


برچسب‌ها: تماشاچی, بازیگر, خدمت, کنگره60
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۱ اسفند۱۳۹۱ساعت 21:30  توسط مدیریت وبلاگ  | 

http://up60.ir/images/964238.jpg

کنگره 60 درمان اعتیاد